OPAKOWANIE CZY ISTOTA?

On był taki miły, cały czas mówił mi komplementy,
wyciągnął mnie z nerwicy, zawsze przepraszał, gdy sprawił mi
przykrość i nagle zobaczyłam go z inną. Podeszłam do nich,
zapytałam, o co chodzi, dlaczego trzyma ją za rękę i wiesz, co mi odpowiedział? –
zapytała Patrycja w swoim liście do mnie.
Byłam ciekawa, więc odpisałam od razu.
Po kilku listach okazało się, że Patrycja spotykała się z typowym manipulatorem.
Na wiele rzeczy/ zachowań Stefana nie zwracała uwagi, tak była oczarowana
jego wyglądem, a komplementy przysłaniały jej jasność patrzenia. Poza tym nic nie było na tyle ważne, żeby zaczęła się wgłębiać w to, co mówi o innych, jak traktuje innych.
Co powiedział jej Stefan, gdy przyłapała go z inną?
– Spier..aj dziwko !!!
Była tak zaskoczona, że usiadła na ławeczce obok sklepu, przy którym ich spotkała. Płakała prawie dwie godziny.
Pomyślałam, że po tak paskudnym potraktowaniu jej, facet więcej się nie odezwie, ale..i tu mnie zaskoczył, bo zadzwonił do niej, zaproponował spotkanie. Zgodziła się, myśląc, że będzie ją przepraszał, jak zwykle.
Nie, nie przeprosił jej. Gdy tylko powiedziała, że płakała przez niego, że zabolało ją jego zachowanie, od razu zmarszczył brwi, powiedział, że to jej wina, bo szpieguje go, bo zaczepia i obraża, gdy on spotyka się z przyjaciółką. Dodał, że jeżeli chce się z nim spotykać, musi być mądrzejsza, nie traktować go, jak niewolnika. Weszła mu w słowo, przypomniała, że mówili o zaręczynach, że mieli iść wybrać pierścionek,
odpowiedział, że mąż ma prawo do przyjaciółki i żona nie powinna interesować się tym, co on robi na spotkaniu z… jedną czy drugą, a póki co małżeństwem nie są.
Zapytałam, jak zachowywał się, gdy spotykali się ze znajomymi. Twierdziła, że to nie ma nic do rzeczy i wtedy wiedziałam już, że wcześniej było coś nie tak. Facet inaczej zachowywał się, gdy byli we dwoje, a inaczej na spotkaniach
ze znajomymi, co zresztą zdarzało się bardzo rzadko, często przypadkowo. Przy znajomych nie pokazywał zaangażowania , był bardzo zachowawczy. Jego znajomi myśleli, że Patrycja jest jedną z jego licznych koleżanek od seks rozrywek. Wiedzieli, że wśród kobiet Stefan bryluje, jak ryba w wodzie, ale żadnej nie traktuje poważnie.
Tego dowiedziała się dopiero po kontakcie ze mną, gdy zaproponowałam, żeby zapytała jednego z jego kumpli, jaki on naprawdę jest.
Nie raz, gdy rozmawiał z kolegą przez telefon, w jej obecności, mówił o innych kobietach: szmaty, dziwki, zdziry, korniszony. Dla niej takie słowa powinny być sygnałem mówiącym, że koleś nie szanuje kobiet, że kiedyś i ona może być tak nazwana.
O dziwo, Patrycja dała mu jeszcze jedną szansę. Nie chciałam się wtrącać, bo każdy ma prawo wyboru, ale ostrzegłam, żeby nie liczyła na to, że on się zmieni.
Nie odezwała się do mnie przez kilka miesięcy. Niedawno napisała znowu, przeprosiła mnie.
Przyłapała Stefana na zdradzie, w jej mieszkaniu, na jej łóżku. Opiekowała się w tym czasie ciotką. Miała wrócić dwa dni później, bo jej auto było u mechanika, który
niespodziewanie zadzwonił, że wszystko gra, może je odebrać. Chciała zrobić Stefanowi niespodziankę. Mówił, że tęskni, że nie może się doczekać spotkania, że jest wyposzczony, więc ma się przygotować na dobry seks.
Gdy weszła, zaczął przeklinać, straszył, rzucił w nią  butem, kazał wrócić za godzinę, miał pretensje, że nie uprzedziła go, krzyczał, że to znowu jej wina. Wyszła, zadzwoniła po swojego brata, który razem z kolegą wyciągnął Stefana z mieszkania, kopnął w cztery litery, zabrał klucze.
Kochanka Stefana pokazała jej środkowy palec. Krzyczała, że jeszcze nie widziała takiej debilnej siostry, że niedługo będą rodziną. Pokazała jej pierścionek zaręczynowy.
Okazało się, że Stefan każdej kobiecie obiecywał zaręczyny, ślub, opowiadał o trójce dzieci, które będą piękne, bo i one wszystkie piękne. Zwyczajnie używał kobiet, nie licząc się z ich uczuciami. Wobec żadnej nie był uczciwy, nie miał poważnych zamiarów, zaliczał, wykorzystywał i obrażał.
Dlatego, dziewczyny zwracajcie uwagę na zachowanie swojego faceta, na jego słowa, na to, jak traktuje innych.
Jeżeli obraża kogoś, rzuca paskudnymi epitetami, Ciebie też będzie kiedyś obrażał. Jeżeli nie przedstawia Cię znajomym, to znaczy, że coś ukrywa. Jeżeli spotykasz go z inną, trzymającego ją za rękę, nie jesteś tą jedyną. Jeżeli nie ma dla Ciebie czasu, chociaż wiesz, że nie pracuje na okrągło i nie dorabia po godzinach, dopuść do siebie możliwość,
że woli swój czas dzielić z innymi, z inną.
Jeżeli wybaczasz zdrady, licz się z tym, że tak może być zawsze. Aparycja to tylko widoczna część każdego człowieka. Facet, który chce z Tobą być przez całe życie (przynajmniej tak mu się wydaje w danym momencie),
będzie poświęcał Ci wiele czasu, będzie czuły, wrażliwy na Twoje słowa, będzie robił wszystko, żebyś była szczęśliwa, będzie się Tobą chwalił, rozpieszczał, obdarowywał. Będziesz czuła, że jesteś najważniejszą osobą w jego życiu.
Będziesz się przy nim czuła bezpieczna, szczęśliwa, nie będziesz musiała pytać, co robi, jakie ma zamiary, bo będziesz wiedziała, że możesz mu ufać.
Zwracaj więcej uwagi na charakter niż na wygląd. Kobiety często zauroczone piękną twarzą, mięśniami i komplementami, zupełnie zapominają, że to tylko opakowanie, pod którym kryje się prawdziwa istota.

Opakowanie nikogo nie uszczęśliwi. To tylko powłoka, pod którą coś się kryje i to „coś” jest najważniejsze.

ZADAJ SOBIE PYTANIE, CO JEST DLA CIEBIE WAŻNIEJSZE, ISTOTA, CZY OPAKOWANIE?

wobjęciach

51 uwag do wpisu “OPAKOWANIE CZY ISTOTA?

 1. I ilustracją tej myśli jest gościu z sygnetami, który międli laskę bez stanika. Hm. Głównym problemem są opowiadane nam od dziecka bajki o bezmyślnej, monotematycznej miłości, którą wielu potem próbuje znaleźć w realnym świecie.

  Polubienie

  1. Tak Świechno, zapatrzony w siebie i w swoje potrzeby facet, używa kobiet, jak rzeczy. Warto zwrócić uwagę na to, że on również jest nieszczęśliwy, że on robi to nie tylko jej, ale również sobie. On nie kocha, ale i odtrąca, poniewiera kobietami, które coś do niego czują. Cały czas musi kłamać, udawać. Wciąż pokazuje swoje niezadowolenie. Masz rację, wszelkie bajki o miłości, bo on piękny, bogaty, ona piękna, niezbyt mądra, bo taka powinna być, żeby on czuł się od niej lepszy, żeby czuł jaka jest słaba, bo wtedy będzie się o nią troszczył, będzie czuł się prawdziwym mężczyzną. Ech… 😉

   Polubienie

   1. Reasumując – każdy ma to, na co się godzi. Prawda jest też taka, że tego typu mężczyźni nie uderzają do każdej kobiety. Do tanga trzeba dwojga.

    Polubienie

    1. Dokładnie tak Świechno. Jeżeli kobieta pozwala źle się traktować, wtedy taki typek będzie to wykorzystywał. Zapewne miał więcej ofiar, więc nie przejmował się, że jednej coś się nie podoba. Kobiety powinny bardziej się szanować.

     Polubione przez 1 osoba

  1. Majeczko, nie wiem, co się dzieje, ale często kobiety aż tak potrzebują miłości, kogoś, kto będzie o niej dbał, że godzą się nawet na obrażanie, zdrady itp. Myślę, że Patrycja nie potrafi kochać siebie, więc zatraciła się w miłości do czarusia, który okazał się nikim. Miłego dnia:)

   Polubienie

   1. Nie broń jej, Basiu 🙂 Ile ma lat? Nie zdziwiłabym się małolacie lub kobiecie po 20-sce, ale osoba w pewnym wieku powinna mieć dość rozumu.
    Chyba wiesz, że nie toleruję zachowań facetów narcyzów, bo on za takiego uchodzi. Nie bronię go (być może był niekochany przez matkę), lecz jego chamskie odzywki nie są na miejscu. Gdyby mi TAKI powiedział: odp. się dziwko czy zdziro, to nie wiem czy nie posłałabym drania do wszystkich diabłów. Płakać? Za takim debilem? Nigdy! A ta dziewczynie brakuje pewności siebie? Dać się zeszmacić?

    Polubienie

    1. O to chodzi Majeczko, że taki typek szuka dobrych kobiet, które mają słabe charaktery, które ustępują i które tak bardzo potrzebują miłości, że nie są zbyt wymagające. Problem w tym, że one nie kochają siebie, gdyby kochały nie dochodziłoby do takich dramatów.
     Nie tylko Ty, bo ja również nie toleruję takich wyskoków. Od kobieciarzy trzymam się z daleka i dobrze na tym wychodzę. Dla mnie ważny jest charakter, nie wygląd, ale często kobiety interesują się bardziej powłoką. Patrycja za kilka miesięcy skończy 27 lat.

     Polubienie

     1. 27 lat… Młoda, niedoświadczona i naiwna kobieta. Pewność, że nie należy ulegać iluzji, uczynią ją ostrożniejszą. Chyba, bo są takie istoty, które wciąż brną w ślepym zaułku. Oby nie zrobiono jej kiedyś krzywdy w postaci… gwałtu.
      Spokojnego dzionka, Basiu 🙂

      Polubienie

      1. Majeczko, na niektóre zachowania nic nie poradzimy. Kobiety często wierzą, że pod ich wpływem mężczyzna się zmieni. Dla mnie to trochę, jak wychowywanie dorosłego człowieka, który nie dojrzał do swojego wieku. Być może, jeżeli któraś ma dużo cierpliwości, kiedyś się doczeka, ale ja nigdy w takie zmiany nie potrafiłam uwierzyć, więc albo akceptuję człowieka takim, jaki jest, albo znikam z jego pola widzenia. Dziękuję. Pięknego dnia Ci życzę :*

       Polubienie

       1. 🙂 wzajem.
        Osobiście zawsze uciekałam od podrywaczy na siłę, ale i nie dałam się omotać pięknym słówkom. Faceci mówili o mnie „osa” 😀 Oj, potrafiłam nieźle użądlić.

        Polubienie

 2. Naiwna kobiecina. Wierzycie draniom a na tych porządnych nie zwracacie uwagi. Musi być wysoki, muskularny, bogaty a wtedy wszystko wybaczacie. Zdrady, bicie, kłamstwa, pijaństwo. Nie szukacie porządnych tylko takich co by się nimi chwalić przed koleżankami. Jak wybieracie tak macie. Wiesz o co biega? Pozdrówka dla Barbarci.

  Polubienie

  1. Anonimie, rozumiem, że wiele kobiet szuka facetów o konkretnym wyglądzie, bez większego zainteresowania charakterem, ale nie rozumiem, dlaczego mnie w to wszystko wmieszałeś. Dla mnie wygląd nie ma znaczenia, liczy się serce, umysł. Wygląd to zupełny drobiazg, który często wprowadza ludzi w błędne myślenie o kimś. Życzę Ci, abyś znalazł kobietę, jakiej szukasz. Pozdrawiam i życzę miłego dnia 🙂

   Polubienie

 3. Jesteś kobietą więc myślisz po kobiecemu. Jeżeli obraziłem i pomyliłem się wtedy przepraszam. Jak tak to możesz mieć nadzieję na szczęście. Ja już jestem za stary, żeby mnie któraś miła pani chciała. Przekroczyłem 60 lat a wraz z wiekiem jest się bliżej cmentarza niż kochanki. Pozdrowionka dla Ciebie Barbarciu.

  Polubienie

  1. Anonimie (przepraszam, że wtrącę swoje trzy grosze), i ja przekroczyłam ten piękny wiek, ale od (do) tego miejsca mi nie spieszno, i wara 😀 Życie jest piękne, by umierać w tym wieku. Grunt, żeby dobre zdrowie dopisywało. Pozdrawiam.

   Polubienie

   1. Anonmie, Majka ma rację. Wiek o niczym nie świadczy. Jeszcze kilka lat i będę w waszym wieku, ale na cmentarz jeszcze się nie wybieram. Liczę coś pięknego i spodziewam się jeszcze najpiękniejszych chwil mojego życia. Również pozdrawiam 🙂

    Polubienie

    1. Do Barbarki. Zgadzasz się na wypróbowanie co bardziej pociąga Ciebie? Opakowanie czy istota męska? Szybki sprawdzian? Pozdrówka.

     Polubienie

     1. Anonimie, z opakowaniem nie ma problemu, szybko można ocenić, ale szybki sprawdzian nie dotyczy istoty. Człowiekowi często trudno ocenić siebie, a tym bardziej wnętrze kogoś zupełnie obcego. Miłego wieczoru 🙂

      Polubienie

 4. Majeczko, osą nie byłam i nie raz musiałam się bronić przed jakimś upartym podrywaczem, ale potrafiłam się wkurzyć i powiedzieć kilka ostrych słów. Miłego wieczoru 😉

  Polubienie

  1. Basiu, czy osa jest zła? 😀 Użądli, gęba spuchnie. W moim przypadku znam się na ludziach. Od razu wyczuwam ich intencje po gestach, spojrzeniu… jakbym czytała w ich myślach. Dziwne, prawda?
   Miłego dzionka 🙂

   Polubienie

   1. Maju, kiedyś dziabnęła mnie osa, raz za razem. Wzięła mnie za wroga, gdy wyrzucałam śmieci. Jedno wiem…lepiej unikać z nimi kontaktu. Pięknego dnia Ci życzę 😉

    Polubienie

    1. 😀 Basiu, rozwaliłaś mnie 😀 Mnie dziabnęła, kiedy sięgnęłam łapczywie po butelkę z napojem, psiakość.
     Mówili o mnie „osa”, ponieważ „żądliłam” słowami i wzrokiem 😀 Nie jest ze mną tak źle. Spoko… 😉

     Polubienie

      1. Hm… Dzięki 😉 Jestem spontan, co niektórym to się nie podoba, zwłaszcza moim siostrzyczkom. Z Ciebie też fajna babka jest. Spokojnego dnia 🙂

       Polubienie

       1. Dzięki Maju:) Najważniejsze, żeby być sobą. Ludzie często chcą być mili, żeby się komuś przypodobać. Mają w tym jakiś cel, ale nie są mili w środku, a to na dłuższą metę, gorzej wychodzi niż spontaniczność, taka od serca. Miłego dnia 🙂

        Polubienie

        1. Wyczuję takiego spontana na pokaz. Mykam pod pretekstem załatwienia sprawy lub (jeśli byłam u kogoś) po angielsku. Później mieli pretensję, że znikłam, ech… W nosie miałam te skargi 😀

         Polubienie

 5. Istota piękna w środku z byle jakim opakowaniem? Dobre jedzenie w byle jakim opakowaniu nie smakuje, jak trzeba a tym bardziej brzydki nawet jak dobry partner. W łóżku musza coś czuć a mdłe opakowanie może spowodować wymioty. Wyglądmusi podniecać. Taka jest moja, prawdziwsza wersja
  Pozdrawiam.

  Polubienie

  1. Moniko, a jak smakuje Ci byle jaka potrawa w pięknym opakowaniu? Intelekt może bardziej podniecać, niż wygląd. Partnerstwo to nie tylko łóżko, kiedyś z tego łóżka wyjdziesz i co dalej? Co z opakowaniem, jeżeli wnętrze do niczego? Nawet ładne opakowanie wyrzucasz po spożyciu posiłku, prawda? 🙂 Również pozdrawiam 🙂

   Polubienie

   1. A jak ten intelekt razem z ciałem będzie ważył 100 kg? Dopuścisz myśl że może być odpowiedni? Tłuszcz jest niezdrowy. U mnie odpada, nie jem tłustych potraw. Jak pokazać się na imprezie? Jak w tańcu nadepnie to zmiażdży stopę 🙂

    Polubienie

    1. Moniko, tłuszcz też jest nam potrzebny. Puszystego i mądrego można odchudzić zdrowym jedzeniem i odpowiednim sportem, ale na głupotę nic nie poradzisz. Przystojny, a głupi odpada. Mówi się, że kochanego ciała nigdy za wiele 🙂 Dobrej nocy 🙂

     Polubienie

     1. Mężczyzna musi podniecać, imponować, musi wyglądać atrakcyjnie. Gruby niczym nie zaimponuje a w łóżku tylko się spoci. Nie będzie mieć siły na wszystko. Pójdziesz z nim na imprezę a zobaczysz jak będzie. Tylko będzie wycierał pot i dyszał. Przemyśl to.

      Polubienie

      1. Moniko, mnie imponują mężczyźni inteligentni, wrażliwi, oczytani, o dobrym sercu. Muszę się czuć dobrze z człowiekiem, z którym jestem, a co inni pomyślą, nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Miłego wieczoru 🙂

       Polubienie

 6. Wybaczcie Barbaro i Moniko źe się wtrącam w dyskusję. Od siebie dodam, że nie chciałem kobiety, która interesowała się tylko moim wyglądem. Jestem człowiekiem i do jasnej cholewci nie chcę być traktowany jak piękny i funkcjonalny mebel, z którym
  jakaś cizia będzie się pokazywała żeby podnieść swój prestiż i chore acz wybujałe ego. Ciepło pozdrawiam Basiu.

  Polubienie

   1. Jeśli jest zadbana, dobrze ubrana, ma poukładane w głowie, może ważyć nawet 100kg. ŹLE oceniasz ludzi. Nie tymi kategoriami. Odpowiedź na pytanie Moniki.

    Polubienie

    1. Tyle w tym prawdy co perfum w kociej kupie. Jak masz do wyboru szczupłą laskę lub pasztet zawsze wybierzesz szczupłą laskę. Mężczyźni są wzrokowcami. Nie zdradzają z brzydkimi tylko z piękniejszymi.

     Polubienie

 7. Zgadzam się z Tobą Jurku. Wygląd nie ma takiego znaczenia, jak wnętrze. Nie można traktować człowieka, jak jakieś rasowe zwierzątko, albo drogi samochód, którym musimy się chwalić. Nie potrzebuję aprobaty znajomych, żeby z kimś być i mało mnie obchodzi, co mówią o kimś, z kim jest mi dobrze. Miłego wieczoru 😉

  Polubienie

  1. Basiu ktoś kto nie widzi człowieka w człowieku, traktując go przedmiotowo nie jest wart miłości. Ich związki są transakcjami. Coś za coś. Targowisko.Wiesz o czym myślę. Gorące pozdrowienia.

   Polubienie

      1. Wiem Basiu , że jesteś pierwsza do zgody. Dlatego też i ja mrugam do Ciebie jednym okiem. Gdybym mrugał dwoma uznała byś mnie za chorego psychicznie. Pozdrawiam.

       Polubienie

   1. Odpowiedź jak zwykle wymijająca. Nie masz dosyć dystansu? Nie ryzykuję a jeśli nawet to… jest takie powiedzenie ; Idę na całość. Ryzyko jest opłacalne. Pozdrawiam Baśkę Baś.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s