MOŻESZ ZASIAĆ WŁASNE SZCZĘŚCIE

(2)

 Z nasiona pomidora zawsze wyrasta krzak pomidora, a nie drzewo brzoskwiniowe.
Zastanów się przez chwilę nad tą kwestią. Prawa Wszechświata sprawiają, że w odpowiednim momencie otrzymujemy dokładnie to, co zaprogramowaliśmy w naszych umysłach”.(Napoleon Hill)

Prawda jest taka, że co zasiejemy, to zbierzemy. Siejemy miłość, przyjaźń, dobre myśli, pomagamy, jesteśmy cierpliwi, wybaczamy, naprawiamy, wtedy nasze zbiory są pomyślne, a my jesteśmy szczęśliwi. Jeżeli siejemy kłótnie, brak wybaczenia, strach, złość, nienawiść, zawiść,
zazdrość, pazerność, nie liczmy na dobre zbiory, nie liczmy na życiowe sukcesy, bo nawet jeżeli komuś się uda, sukces i szczęście będą krótkotrwałe.
Niczego dobrego nie zbierzesz ze złych myśli i czynów, bo gdy siejesz chwasty, zbierasz chwasty.

Niby całkiem proste i oczywiste, a wielu wybiera złość, zemstę i inne negatywy, nie myśląc o tym, że sieją zło, więc i zło zbiorą. Czasem ktoś jest dobry dla innych, ale źle myśli o sobie, nie docenia siebie, nawet nienawidzi siebie. To przedkłada się na jego życie. Jak możemy kochać innych, jeżeli nie kochamy siebie?

Co dzisiaj zasiejesz, to jutro zbierzesz. Zasiej własne szczęście 🙂

Nie wiesz, od czego zacząć?
Zacznij od uśmiechu, od pozytywnego nastawienia :)

Jest wiele naprawdę wartościowych książek, z których można skorzystać.

Dobrym przykładem są książki Napoleona Hilla. Polecam jedną z nich.

4 uwagi do wpisu “MOŻESZ ZASIAĆ WŁASNE SZCZĘŚCIE

  1. O to właśnie chodzi, żeby uwierzyć, że mamy taką moc, że wiele możemy. Zdałam sobie sprawę z tego, dopiero gdy przeanalizowałam całe moje życie. Były wzloty i upadki, była radość i był smutek, była wiara w siebie i zwątpienie, ale starałam się zamieniać złe myśli na dobre. Na początku było trudno, potem coraz łatwiej. Załamywałam się, przepłakiwałam, wstawałam i szłam dalej. Pomagałam innym, pracowałam, czasem ciężko, ale Wszechświat ( Bóg, Niebo, Karma- jak kto woli) w odpowiednim czasie odpłacił mi takim dobrem, jakie wysyłałam innym. To naprawdę działa. Przykładem może być moje życie i życie osób, których obserwowałam.
   Dziękuję za miłe słowa 🙂

   Polubione przez 1 osoba

 1. O tej porze mówię tylko Dzień dobry Barbaro. Siewy rozpocznę po wypiciu dużej kawy, ze śmietanką. Wypijesz ze mną? I jeszcze jedno. Wczoraj wysłałem Ci ciekawy filmik. Spodoba Ci się. Pozdrówka Barbaro.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s