SZANTAŻYSTA POD LUPĄ

Elżbieta rozwodzi się. Zanim jednak dojdzie do ostatecznej rozprawy, musi rozwiązać  zagmatwaną sytuację życiową. Poznała pewnego, wydawałoby się miłego mężczyznę-Mirka. Zapraszała go  na kawę, do kina, na zagraniczne wycieczki. (Ona zapraszała , bo ma dobrze prosperującą firmę. On zarabia mniej niż wynosi średnia krajowa). Zwierzała mu się, musiała zrzucić z siebie cały ciężar trosk i kłopotów, a nie mogła wypłakać się w rękaw koleżanki, bo wszystkie znały jej męża. Nie wiedziała, z którą mąż jest bliżej, nie chciała ryzykować. Przed rozwodem ukrywali się, bo mąż zdradzał Elżbietę z młodszymi kobietami, on zostawił ją po 25-ciu latach małżeństwa, on sprzedał jej biżuterię, żeby obdarowywać kochankę, on kradł jej pieniądze. Nie chciała rozwodu z powodu niezgodności charakterów, ponieważ, zanim poznał tamtą kobietę, byli zgodnym małżeństwem.

Niestety znajomy nie grał uczciwie. Zapomniał powiedzieć, że lubi sobie wypić, że czasem wyskoczy na dziewczynki , że przez internet nadal poznaje inne kobiety. Gdy Ela dowiedziała się o tym, obraziła się.
Na początku próbował przekonywać, że to tylko pojedyncze incydenty, że nie jest taki zły, że zostawi wszystkie dla niej, bo ją kocha.

Nie reagowała, bo nie wierzyła mu.

Gdy przez kilka dni nie odpowiadała na telefony i esemesy zaczął ją szantażować. Kilka razy dziennie wysyłał jej groźby mniej więcej tej treści : Kocham cię, nie mogę bez ciebie żyć. Jeżeli się nie odezwiesz, powiem twojemu mężowi o naszym romansie.
Albo inny: Wiesz, że cię kocham, ale jeżeli mnie zostawisz, powiem twojej matce, że
pożyczyłaś pieniądze jej kuzynce, wbrew jej zakazowi. Zdradzę wszystkie twoje tajemnice.

Po miesiącu jej milczenia napisał, że ma tego dosyć, że ona się nim tylko bawiła, że mieli być zawsze razem, a jeżeli nie są, to wypada mu tylko iść do sądu. Będzie świadkiem jej zdrad, pokaże ich zdjęcia. Postara się, żeby rozwód był z jej winy. Chyba że wróci do niego, wtedy będzie bezpieczna.

Na początku chciała tylko jego przeprosin. Nie zrobił tego.

Elżbieta pyta, czy powinna do niego wrócić, bo może Mirek naprawdę ją kocha, tylko straszy, bo jest zdesperowany i tęskni za nią.

Co mogę powiedzieć?
Zakochany mężczyzna będzie przepraszał, będzie się kajał, będzie płakał, będzie wysyłał wiadomości ze słowem- KOCHAM, ale nigdy, za nic nie będzie kobiety szantażował. Jeżeli w ten sposób postępuje, to znaczy, że nie kocha, że chce związku z innych powodów.

Poza tym szantażysta nie jest najlepszym materiałem na partnera życiowego.
Po co kobiecie facet, któremu nie będzie mogła powierzyć swoich tajemnic, bo będzie się bała, że po pierwszej kłótni poleci do znajomych z długim jęzorem. Dla mnie taki człowiek jest podłym manipulantem. Nie dojrzał
do związku, nie potrafi kochać. Najlepszym wyjściem jest zablokowanie telefonu kolesia albo nawet zmiana własnego numeru i całkowite milczenie. Nie można pozwolić, żeby strach robił z kobiety niewolnicę i pchał ją do łóżka z kimś takim. A planowanie z nim wspólnego życia, łudzenie się, że będzie dobrze,  że on się zmieni, jest skazywaniem siebie na nieudane życie, na dalsze problemy i rozczarowania.

Co wy na to?

24 uwagi do wpisu “SZANTAŻYSTA POD LUPĄ

 1. Mirek kocha jej konto w banku, wycieczki, darmowe przyjemnosci. Dlaczego kobiety są takie ślepe i naiwne? Najpierw niech się pozbędzie jednego zanim zacznie szukać następnego.

  Polubienie

  1. Nie będę oceniała Elżbiety, bo nie o to chodzi, ale mam podobne wrażenie. Mirkowi chodzi o korzyści materialne. Zakochany człowiek nie znęca się psychicznie nad obiektem swoich uczuć.

   Polubienie

  1. Elżbieto odnoszę wrażenie, że większość kobiet do pewnego momentu ma pod górkę. Potem jednym idzie lepiej, inne dalej mają pod górkę. Zależy od tego, jak kto sobie w życiu radzi 🙂

   Polubione przez 1 osoba

 2. Z psycholem lepiej się pożegnać, zamknąć wszystkie złe drzwi, a mimo to — gorzki posmak wspomnień pozostanie. Jeśli ma „szczęście” do toksycznych facetów — nie zmieni losu, bo zawsze nastanie powtórka z historii. Wiem coś na ten temat.
  Pozdrawiam, Basiu 🙂

  Polubienie

    1. Maju wszystko ma swój kres. Miałam okresy w których czułam się, jak najbardziej rozpieszczana księżniczka. Dzięki nieudanemu małżeństwu nauczyłam się pewnych rzeczy. Teraz wiem, że od niektórych, czasem bardzo miłych ludzi należy uciekać a życie będzie piękniejsze 🙂

     Polubienie

 3. Nie obawiaj się Elu, każdy podły szantażysta odbierze swoją karmę. Tacy manipulanci co to nie potrafią być dobrymi tylko się mszczą zawsze mają się źle ponieważ ich złość spada na ich własne głowy i życie. To są zazwyczaj nieudacznicy. Sami wypadną we własne sidła. Pamiętaj jak następnym razem trafisz na taką kreaturę natychmiast unikaj jak zarazy.

  Polubienie

  1. Jak szukacie to szukajcie uczciwych mężczyzn a nie takich maczo co was szantażują. Na spokojnych i dobrych nie zwracacie uwagi. Nie dziwcie się że cierpicie. Musicie uciekać, bronić się a wystarczy nie zadawać się z ciemnymi typkami co rzucają się w oczy lub trochę posłodzą tanimi komplementami. Pozdrówka dla Misi. Jakie to zdrobnienie pełnego imienia?Od jakiego imienia?

   Polubienie

 4. Do OLI. Szukamy dobrych mężczyzn. Kłopot w tym , że w początkach znajomości ukrywacie prawdziwe pobudki i charaktery. Z czasem wszystko się ujawnia, wychodzą z was bydlaki. N8 rozumiecie że takich was nie chcemy. Słowo , nie, dla takich bydlaków nie istnieje. Każdy taki otrzyma to na co zasłużył

  Polubienie

 5. Nie ma sensu dyskutować, jak był kochankiem i jak nie umiał znieść porażki za co się mścił, to faktem jest że gościu jest zerem, dnem tak więc miała rację że zostawiła dziada.

  Polubienie

 6. Jak szantażuje kobieta jest jeszcze gorzej. Czym dłużej to trwa tym większe obrzydzenie szantażystką. Jak głupi musi być szantażysta lub szantażystka co myśli że na siłę ktoś się w nich zakocha i wróci. Nie wiedzą jak są odpychający. Nie dotknę kijem tym bardziej wlasnym ciałem. Kasia to do ciebie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s